Zamek Lubomirskich
Zacznijmy od początku, czyli zabytku, który jest jednym z najstarszych, a z pewnością jednym z najbardziej flagowych obiektów miasta, czyli zamku, wybudowanym w latach 1902-1906 w miejscu dawnej siedziby rodu Lubomirskich. Ze względu na bardzo zły stan techniczny zamek został na początku wieku całkowicie wyburzony i odbudowany według pierwotnie zachowanych planów architekta Tylmana, jednak obiekty takie jak wieża, baszta oraz część fosy zachowane zostały w oryginale. W najbliższych latach planowane jest dodatkowe podniesienie atrakcyjności zamku poprzez włączenie go do trasy konfederacji barskiej, oraz przeniesienie zbiorów lokalnego muzeum na jego teren.
Muzeum dobranocek
Niezależnie czy podróżujesz z rodziną, czy samotnie, warto czasem przywołać wspomnienia z dzieciństwa - nie ma na to lepszego sposobu niż powrót do ulubionych bajek. W Rzeszowie mamy na to sposób! Muzeum dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy to wyjątkowa kolekcja pamiątek związanych z popularnymi bajkami z czasów PRL-u. Oryginalne zabawki, plakaty czy nawet kosmetyki z podobiznami bohaterów to idealny pomysł na podróż sentymentalną oraz poznanie estetyki rodem z minionej epoki.
Podziemna trasa turystyczna
Po bajkowych wspomnieniach czas zejść na ziemię, a dokładnie pod jej powierzchnię, czyli do podziemi gdzie przebiega wyjątkowa trasa turystyczna, która stanowi kompleks połączonych miejskich piwnic. Cała trasa liczy sobie prawie 400 metrów i zawiera 40 pomieszczeń wypełnionych eksponatami pochodzącymi ze zbiorów lokalnego muzeum - można tam zobaczyć m.in. zbroje rycerskie, zabytkową ceramikę czy herby miasta. Zawiera w sobie takie pomieszczenia jak Gruba Kochanowicza, Piwnice Bławatników, Piwnica Rzeszowskich, Trakt Lubomirskich, Droga Kupców, Lochy Tatarskie czy Piwnica Miodowa.
Rzeszowska Fontanna Multimedialna
Po wyjściu na powierzchnię, zwłaszcza zimową porą, kiedy o wiele szybciej robi się ciemno nie sposób przejść obojętnie obok konstrukcji, która rozświetla Rzeszów feerią barw. Mowa o rzeszowskiej fontannie, a właściwie całym obiekcie oferującym przechodniom efekty świetlne i dźwiękowe połączone z pokazami laserów i zsynchronizowanych z kilkudziesięcioma barwnymi wodotryskami. Wszyscy spragnieni wyjątkowych estetycznych doznań mogą obserwować pokazy fontann z położonego obok amfiteatru wyposażonego w 300 miejsc siedzących, lub zaraz po tym udać się do sąsiadującego z obiektem letniego pałacu Lubomirskich.
Tadeusz Nalepa i Edward Janusz
Będąc w Rzeszowie nie sposób pominąć pomnik ojca polskiego bluesa - Tadeusza Nalepy. Lider Breakoutu dumnie kroczy po rzeszowskim deptaku przy ulicy 3-go maja, jak również ozdabia jeden z kilku miejskich murali.
Jeśli chodzi o pozostałe postaci zdobiące miejskie malatury, to pojawia się na nich również Edward Janusz - słynny fotograf związany z miastem Rzeszów. Przeszło sto lat temu uwieczniał na swoich fotografiach codzienne życie mieszkańców. Dzisiaj większośc jego fotografii znajduje się w archiwach rzeszowskiego muzeum, a część z nich można zobaczyć w Aparat Caffe - jednej z lokalnych kawiarni oferującej również ekspozycję zabytkowych aparatów fotograficznych.